NSZZ Pracowników Wojska

Aktualności

2019-03-21

Nie wierzcie 'dobrej zmianie'

Nie wierzcie "dobrej zmianie"
      Dodatkowo zabezpieczono środki w wielkości 77 527 tys. na wypłaty jednorazowe z tytułu odpraw emerytalnych, nagród jubileuszowych, ekwiwalentów za niewykorzystany urlop, ponadto przeznaczono ponad 47 mln na zmiany organizacyjne i dyslokacyjne oraz 33 mln zł na PEFRON. Wobec braku elementarnego zrozumienia naszych problemów płacowych MON podjął samodzielnie decyzję o podwyższeniu płac średnio o 300 zł na zatrudnienie bazowe, o czym zostaliśmy poinformowani przez Pełnomocnika MON w dn. 19 marca b.r. W piśmie wskazano, sugestie podziału środków uznając że nadrzędna zasada przewiduje uzgodnienie pomiędzy pracodawcą a związkami zawodowymi co wynika z przepisów prawa pracy.
      Ponadto wskazano, że wypłata podwyższonych pensji nastąpi do 30 kwietnia. Treść pisma została skierowana do organizacji związkowych. I nagle w dniu 20 marca b.r. ten sam Pełnomocnik MON wysłał pisma do dysponentów środków, DO RSZ, IWSZ, DGW itd. , w którym informuje że na podwyższenie wynagrodzeń jest nie 300 zł a 288 zł, zadajemy pytanie. Kto ukradł 12 zł pracownikom, dlaczego treść pisma skierowana do Związków Zawodowych jest inna niż ta która trafiła do pracodawców.
      Dla przypomnienie przedstawiamy obietnice Ministra Mariusza Błaszczaka w sprawie podwyżek złożone: 5 grudnia 2018 r w 1 Baza Lotnictwa Transportowego obecni: kierownictwo MON, SG, DG RSZ, D.WOT. Sojusznicy USA, Kanada , Słowacja, Wielka Brytania, Niemcy. Wypowiedź na odprawie kierowniczej kadr MON u Prezydenta RP Andrzeja Dudy w dniu 7 marca 2019 r w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Po zapoznaniu się z obietnicami Pana Ministra a realizacją faktyczną.

Prosimy nie oszukujcie ludzi, to wielki wstyd dla WAS, a wielka złość u NAS

Wypowiedż Ministra PDF >>>